Faraonovy válečky

 

O produktu

VÁLEČKY – TYPY A JEJICH URČENÍ

Váleček s náplní ŠUNGIT

Doporučené využití:

V našem případě váleček naplněný šungitem působí jako „čistič“ a „uzemňovač“.

Je součástí každého páru (kromě případů, kdy je vhodná kombinace „N“ (nefrit) + jiný minerál).

Základní informace o minerálu:

Nám už ne tak tajuplný černý "kámen" je známý a využívaný již dávno, zejména mezi ruskými lidovými léčiteli, ale v posledních letech ho objevili již i naši evropští, čeští a slovenští léčitelé. Dříve byl více znám pod označením "břidličný kámen", prý se o něm zmiňuje i bible.

Geologicky jde o nejstarší horninu na Zemi, obsahující uhlík, ale v jiné modifikaci, než jaká dosud byla známá u diamantů či grafitu. V šungitu jde o strukturu molekul, zvanou fullereny, za jejichž objev byla udělena Nobelova cena.

Šungit se nalézá v nejstarších vrstvách zemské kůry, starších více jak 2 miliardy let, o jeho vzniku existuje hned několik hypotéz. Jde snad o usazeniny dávných mikroskopických organismů na břehu prehistorického moře? Jde o výsledek vulkanických a tektonických procesů? Vzhledem k tomu, že fullereny se nalézají také v meteoritech, může být původ šungitu rovněž mimozemský, coby výsledek pádu meteoritů...

Je celkem jedno, co bylo na počátku jeho vzniku, každopádně nález přírodních fullerenů je v dnešní době velká vzácnost, karelské ložisko je prý zatím jediné.

Léčivé vlastnosti šungitu jsou tak rozsáhlé, že v Rusku se běžně používá termín "šungitoterapie". Co vše je pravda a co pouze reklamní tah prodejců těchto výrobků, to si každý musí zvážit sám, udávány jsou ale skutečně rozsáhlé oblasti jeho využití.

Fullereny jsou údajně nejsilnějšími a nejdéle působícími přírodními antioxidanty. Hojivé schopnosti mají různé masti ze šungitového prášku, které mají antibakteriální a antialergické účinky, léčí zánětlivá onemocnění, působí na kožní a kloubní potíže, revmatické bolesti, odřeniny, popáleniny a opařeniny, bodnutí hmyzem apod. - urychlují celkový proces hojení. Šungit zlepšuje také látovou výměnu a mnohé další zdravotní problémy.

Šungit dle četných informací může pomáhat například při:

 • osteochondróze

 • bolestech zad

 • bolestech svalů

 • zánětech míšních nervů

 • artritidě

 • artróze různého původu

 • ekzémech

 • lupénce

 • akné

 • popáleninách

 • hojení jizev

 • proleženinách

 • gastritidě

 • nachlazení

 • žlučníkových a ledvinových kamenech

 • cukrovceVáleček s náplní KŘIŠTÁL (quartz)

Doporučené použití:

Zejména k harmonizaci nerovnováh spojených se 6. a 7. čakrou, k vyčištění nerovnováhy těla energetického.

Popis:

Křišťál byl poprvé objeven vysoko v Alpách a jedná se o odrůdu křemene. Lidé ve starověku věřili, že to byla forma ledových krystalů, které nikdy netají. Byl známý pro své chladící účinky a hrál významnou roli v symbolice. Zdroje křemene jsou například na území Brazílie, Madagaskaru, Švýcarska, Francie a Ruska.

Využití:

Křišťál je ceněn pro své piezoelektrické a pyrotechnické vlastnosti a díky nim může transformovat mechanický tlak nebo teplo do elektrické energie a naopak. Jeho schopnost soustředit, zesílit, skladovat a transformovat energii se používá v technologickém průmyslu v různých ultrazvukových přístrojích, hodinkách, mikrofonech, rádiích, paměťových čipech a v dalších elektrických obvodech.

Léčebné účinky fyzické:

Křišťál je sice obyčejným kamenem, ale skrývá v sobě velkou moc. Používá se především při léčení k zesílení energie ostatních léčivých kamenů. Křišťál je mistrem v léčení a může být použit v jakémkoli stavu. Může stimulovat imunitní a oběhový systém, posiluje tok energie a uvádí tělo do rovnováhy. Lze jej použít k léčbě migrény, závratí či nevolnosti, stejně tak při pomoci s metabolismem, vyčerpáním a ztrátou váhy.

Léčebné účinky emocionální:

Křišťál působí jako čistící prostředek duše a posiluje vnitřní struktury organismu. Odhaluje vnitřní negativismus a stimuluje pozitivní myšlenky a pocity. Zvyšuje nízké sebevědomí, povědomí o světě a zlepšuje jasnost myšlení. Poskytuje svému nositeli možnost rozšíření využití vnitřní energie, vytrvalost a trpělivost.

Spirituální energie:

Křišťál je naladěn na podobnou vibraci (frekvenci) jako člověk. Pomáhá člověku poznat sebe sama, což je důvod, proč je tak často používán při meditacích. Pro lidi s negativní povahou to nemusí příliš působit. Stejně jako lidé, i křišťály jsou jedinečné, každý má svou vlastní osobnost a strukturu. Pomáhají nám usnadnit osobní růst a uvědomění. Mohou pracovat podprahově hlavně pro ty, kteří jsou duchovně naladěni na energii vesmíru. Jsou jako majáky světla a pozitivní energie.

Křišťál je čirá odrůda křemene vynikající dokonalou průhledností. Jeho název pochází z latinského slova crystallus (led). Slovo crystallus se již od novověku také používáno k obecnímu označení geometrických tvarů, které omezují krystalované nerosty. Římané ho nazývali "zkamenělým ledem" a domnívali se, že krystaly křišťálu vznikají vysoko v horách, kde panuje věčný sníh a led, takže led tam zmrzne tak silně, že jeho krystaly nikdy neroztají. Dnes víme, že krystaly křišťálu vznikají vykrystalováním z horkých roztoků a vyskytují se v dutinách hrubozrnných žul (pegmatitů), vyznačujících se velkými krystaly, na některých rudních žilách.

Křišťál = čistota. Čistí auru, dodává energii. Univerzální kámen. Je vhodné ho dát do konvice s bylinkovým čajem, k sebepoznání a zdokonalování, pro meditace. Univerzální léčivý prostředek, zejména pročišťuje plíce, pomáhá při vnitřních nemocích. Síla darovaná Bohem, odporuje veškerému zlu, neutralizuje negativní energii a černou magii, podporuje jasnozřivost, dodává energii a světlo. Spojuje s pramenem původní energie. Pro posílení duchovní síly. Přispívá ke vlastnímu zdokonalení. Je velmi vhodný pro meditaci a pročišťuje jak tělesně, tak duševně. Pomáhá při vnitřních, srdečních nemocech a střevních potížích.

Léčivé účinky:

Pitím křišťálové vody lze zmírnit záněty jater. Působí proti vnitřním nemocím, zdokonaluje všechny tělesné funkce.

Magické účinky:

S jeho pomocí lze přivolat déšť, je řazen mezi sedm drahocenností. Přijímá i vysílá energii zároveň, funguje jako katalyzátor. Vyrovnává a neutralizuje zemské záření z patogenních zón. Nejvíce síly se do křišťálu soustřeďuje při úplňku.

Způsob dobíjení:

Nejprve očistit tak, že se naloží do čisté suché soli, nebo do jejího roztoku a potom na několik hodin vystavit slunci. Po použití stačí omýt pod tekoucí vodou. Spojuje nás se zdrojem původní energie. Odstraňuje energetické blokády a nečistoty v auře. Dobíjí naše životní baterie neustále novou energií. Je kamenem meditačním. Přidáním k jakémukoli náramku zesílí jeho účinky.Váleček s náplní AMETYST

Doporučené použití:

Harmonizace 6. a 7. čakry.

Popis:

Ametyst je jedním z nejpopulárnějších drahých kamenů a je známý už od dob středověku. Jeho jméno pochází z řeckého slova Amethystos, které znamená střízlivý (ne-opilý). Ne náhodou jedna z legend od středověku říká, že je účinný při zmírňování pocitů opilosti. Barvy ametystu se pohybují ve škále od světlé k tmavě fialové, až do purpurové.

Využití:

Ametyst, hlavně ten s tmavšími odstíny, je vhodný pro umělecky založené jedince. Pomáhá při tvůrčích činnostech a při práci s představivostí nebo s vynalézavostí. Ne nadarmo se mu říká umělcův kámen, skladatelův kámen, vynálezcův kámen, či básníkův kámen.

Ametystu se také někdy říká "kámen - všelék". Je totiž jedním z nejúčinnějších krystalů pro léčení lidí, zvířat i rostlin. Přírodní neleštěné ametysty jsou obzvláštně účinné tam, kde rostliny nechtějí růst nebo kde zvířata odmítají žít. Působí také proti negativní zemní energii, a proto jej lze použít jako podpůrný prostředek při stavbě základů domů či v jiných odvětvích stavebnictví.

Léčebné účinky fyzické:

Ametyst zvyšuje produkci hormonů, stimuluje nervový systém a endokrinní žlázy. Podporuje okysličení krve, pomáhá při léčení trávicího traktu, srdce, žaludku nebo kůže. Ametyst také podporuje imunitní systém a snižuje výskyt modřin, bolestí a otoků. S úspěchy byl ametyst použit také jako elixír při léčbě artritidy. Může pomoci také při léčbě drobných psychických poruch, ale neměl by být používán v případech paranoie nebo schizofrenie.

Léčebné účinky emocionální:

Ametyst je obzvláště účinný prostředek pro stimulaci emočních aspektů osobnosti a také při uvolnění během přepracování nebo zvýšeného výskytu stresu. Usnadňuje snížení pocitů mentálních obav, které mohou vést až k fyzické bolesti hlavy. Ametyst funguje jako uklidňovací prostředek pro ty, kteří jsou příliš temperamentní a horkokrevní. Pomáhá člověku lépe pochopit realitu, příčiny a následky svých činů. Ametyst může být zajímavým prostředkem při překonávání drogových závislostí a při neutralizaci drog či alkoholu v krvi.

Spirituální energie:

Ametyst v sobě nese vysoce duchovní vibrace plné pokory a oddanosti Bohu. Je vysoce nápomocný k utřídění myšlenek během motliteb či meditací. Ametyst také stimuluje mysl k otevření vůči duchovním vlivům, moudrosti a víře. Je to kámen duchovní ochrany a očištění mysli od negativních vlivů a vytváří ochranný štít vůči těmto negativním aspektům. Působí jako bariéra proti psychickým útoků, stresu nebo nezdravému životnímu stylu.

Ametyst může pomáhat při hubnutí. Vyrovnává psychiku, harmonizuje hormonální soustavu, synchronizuje hemisféry mozku a čistí cévy. Je to symbol vlády, nositel duchovní a světské moci. Kámen inspirace, vede k jasnosti v psychickém vědomí, příznivě působí na rozum, odvahu, velkorysost, zdraví a věrnost, zabraňuje hněvu. Podporuje víru a soustředění, je vhodný pro duchovní meditace, pomáhá odstraňovat strach ze stáří, pomáhá při bolestech hlavy, omezuje růst tukové tkáně, podporuje imunitu. Omezuje negativní důsledky radioaktivního ozáření. Má příznivý detoxikační účinek, posiluje stabilitu, napomáhá aktivitě imunitního systému, uvolňuje svalové křeče. Je vhodný při bolestech hlavy, cukrovce, epilepsii, čistí cévy. Může pomoci v průběhu porodu. Zvyšuje vnímavost, víru, soustředění. Je vhodný pro duchovní meditace, odstraňuje strach ze stáří a smrti. Je považován za duchovně a spirituálně laděný kámen. Nosili jej především králové a biskupové. Měl by podporovat dobrou náladu, zlepšovat spánek a podporovat příjemné sny. Umožňuje moudré rozhodnutí, zesiluje schopnosti ducha a zabraňuje výbuchům hněvu. Příznivě působí na milostné vztahy zejména v kombinaci s růženínem. Podporuje imunitní systém a odstraňování toxických látek z organismu. Omezuje růst tukové tkáně. Ametystová voda čistí krev, posiluje slinivku břišní. Při onemocnění majitele ztrácí svoji barvu a lesk.

Vytváří most mezi nebem a zemí, učí nás důvěřovat síle vesmíru. Zajišťuje harmonii v milostném životě. Podporuje intuici a meditaci. Zmírňuje úzkost, neurózy.Váleček s náplní FLUORIT

Doporučené použití:

Harmonizace 5. a 6. čakry, harmonizace emočního těla.

Pestrobarevný fluorit čili kazivec je jeden z mála nerostů, v nichž se spojuje dokonalý krystalový tvar s příjemným zbarvením. Horníky byl také dříve nazýván "rudním květem" pro jeho tmavě fialové, žluté nebo zelené krystaly připomínající jemností svých barevných tónů květy rostlin.

Popis:

Fluorit je krásný drahokam, který může být ve všech barvách, s pestrými kontrastními barevnými kombinacemi. Velké a bezchybné krystaly jsou poměrně časté a z nich lze vytvořit velmi kvalitní drahokamy. Fluorit je obecně poměrně měkký a má tendenci ke štěpení.

Využití:

Použijte fluorit jako bariéru před zmateností nebo konfliktními nápady, zároveň můžete využít jeho schopností utišit starostlivé myšlenky a úzkost. Je ideální pro zvýšení koncentrace a je tak skvělým pomocníkem pro studenty, protože zlepšuje schopnost zapamatovat si informace. Při pravidelném používání zlepšuje paměť a dokonce se říká, že může zvýšit IQ. Odlomky fluoritu jsou obzvláště příznivé pro práci s moderními technologiemi. Jejich frekvence ladí s počítači a elektronikou. Mají prospěch pro všechny, kteří pracují pod tlakem nebo žijí život ve vysokém tempu.

Léčebné účinky fyzické:

Fluorit povzbuzuje a udržuje ideální stav zdraví, intelektu a psychické pohody. Může být použit k rozptýlení symptomů nemocí a je považován za přírodní antivirotikum. Je velmi přínosný pro kůži, sliznici a dýchací cesty. Pomáhá při zánětu dutin, průdušek, suchém kašli, rozedmě plic nebo zápalu plic. Fluority mohou být použity v léčbě infekčních chorob nebo jako prevence pro ty, co pracují s infikovanými pacienty. Posiluje kosti, zabraňuje osteoporóze, odnímá bolesti kloubů, páteře. Je doporučován při bolestech zubů, proti virózám, pomáhá při zánětech, chřipkách, zpomaluje růst rakovinových nádorů – fluor je totiž silně dezinfekční až jedovatý prostředek – jako chlor. Zlepšuje metabolismus Ca, Mg, Zn.

Zjemňuje vibrace mozkových buněk a otvírá tak kontakt s vysokými vibracemi. Zlepšuje poruchy mozkových proudů a duchovních zmatků jakéhokoli druhu. Může podpořit harmonickou souhru obou mozkových polovin a předejít tak i nemocím, při nichž je porušena koordinace hemisfér.

Léčebné účinky emocionální:

Fluorit má stabilizující účinek na emoční tělo, potlačuje zmatenost, kolísání nálad, strach z budoucnosti nebo strach ze špatných rozhodnutí. Je prospěšný v boji proti duševním poruchám. Fluorit pomáhá rozptýlit rigidní myšlenky, odhaluje pravdu a zvyšuje sebedůvěru a pravý potenciál osobnosti.

Spirituální energie:

Fluorit je multi-dimenzionální krystal a projevuje se tím, že Vás naladí na frekvenci Ducha. Probouzí ve vás duševní čistotu a dokonalost vesmíru. Kámen ve Vás odhalí tajemství, znalosti a moudra předchozích generací. Fluorit umožňuje, abyste se sladili se zdrojem bytí a s Boží vůlí, zatímco stále fungujete na fyzikální rovině. Napomáhá duševnímu růstu.

Přináší tělu úlevu a duši mír. "Kámen géniů", podporuje rozvoj ducha tak, aby naše mysl dokázala tyto nejvyšší pravdy rozpoznat a zobrazit.Váleček s náplní RŮŽENÍN

Doporučené použití válečku:

Harmonizace 4. a 7. čakry, obtíže s rovnováhou energie v oblasti srdce.

Využití:

Jako kámen lásky, něhy a smyslnosti je růženín silným afrodiziakem, protože stimuluje smyslnost a sexuální fantazii. Růženín je však také skvělým kamenem pro pokojný spánek, který chrání před nočními můrami. Pomáhá také dětem, aby se nebály tmy. Růženín je uklidňující drahokam, vynikající pro použití při traumatu nebo krizi. Posiluje empatii, citlivost a pomáhá při důležitých změnách. Je to také skvělý pomocník pro uklidnění smutku či žalu.

Léčebné účinky fyzické:

Růženín lze použít ke zklidnění popálenin a při léčbě puchýřů. Může pomoci také při snížení výskytu nevzhledných jizev. Jako elixír pomůže vyčistit pleť, redukovat vrásky a podporovat regeneraci pokožky. Růženín stimuluje správnou funkci srdce a oběhového systému. Pomáhá při zmírňování napětí a stresu, při pocitu bušení srdce nebo pro stabilizaci nepravidelného srdečního rytmu. Je ideální pro předčasně narozené kojence a malé děti se srdeční slabostí.

Léčebné účinky emocionální:

Měkké růžové vyzařování růženínu uklidňuje a hojí všechny rány srdce. Rozpouští bolesti, starosti, obavy a potlačuje zášť. Podporuje schopnost dávat a přijímat lásku a svému majiteli navodí pocit pohodlí a vnitřního klidu. Růženín je také kamenem pro ty, kteří nemohou zažít radost ze života, protože nikdy nepoznali lásku. Tento kámen je léčitel těchto vnitřních negativních pocitů, ran a pomůže Vám naladit srdce, aby se stalo zdrojem nekonečné lásky a pohody. Teprve poté, co se naučíte dávat lásku sobě, je možné opravdu milovat druhé.

Spirituální energie:

Růženín je ženským kamenem a jedním ze symbolů Velké Matky. Nejen, že aktivuje lidskou srdeční čakru, ale také spojuje se Srdcem Země a Srdcem Vesmíru. Jeho vibrace mohou proniknout až na buněčnou úroveň a přeprogramovat buňky pro radost a dlouhou životnost. To podporuje potlačení hněvu, zášti, strachu a podezřívavosti. Přináší tak pocit zhojení a znovuzrození naděje a víry ve shovívavost vesmíru.

Růženín má údajně schopnost probouzet fantazii, učit nás trpělivosti, uznávat cizí názory, zlepšovat komunikaci a efektivněji řešit problémy.

V tělesné rovině se tento minerál soustředí zejména na srdce a jeho veškerou činnost. Dále se doporučuje při problémech s početím a při léčbě pohlavních orgánů. Také je pomocníkem při leukémii a anémii. Pročišťuje a díky tomu je doporučován při problémech s kůží.Váleček s náplní AVANTURÍN

Doporučené použití válečku:

Harmonizace 4. a 6.čakry, mentálního, fyzického a aurického těla.

Popis:

Avanturín je známý jako kámen příležitosti nebo také jako nejšťastnější kámen. Projevuje se tím, že přináší bohatství a prosperitu nebo umožňuje zvýšit soutěživost dané osoby. Jeho vítězná energie je skvělým pomocníkem pro zvýšení šancí v jakékoli situaci - ať už jde o první rande, loterii nebo povýšení v práci. Stačí být jen poblíž tohoto kamene a čerpat z výhod, které přináší.

I když je barva avanturínu nejčastěji zelená, existují i varianty šedé, oranžové nebo hnědé. Tyto varianty jsou však poměrně vzácné.

Využití:

Avanturín v sobě nese silnou vazbu na Zemi a spiritualitu, poskytuje lepší porozumění přírodě a pomáhá využívat pozitivních přírodních vibrací. Je to i vynikající kámen pro zahrádkáře a domácí kutily. Nošení avanturínu také pomáhá při vystavení elektromagnetickému smogu a před vlivem znečistěného prostředí. Když pověsíte nebo jinak připevníte avanturín ke svému mobilnímu telefonu, bude vás chránit před jeho škodlivým zářením. Avanturín energeticky stimuluje fyzický růst dětí a mladistvých. Pomáhá duševnímu vývoji dítěte a zmírňuje příznaky hyperaktivity.

Léčebné účinky fyzické:

Avanturín je vhodný pro ty, kteří se potýkají s nemocemi srdce nebo oběhového systému. Pomáhá také při zotavování po operaci nebo nemoci. Kámen stimuluje životodárnou energii celého těla a zvyšuje produktivitu a aktivitu, která pomáhá při fyzické regeneraci. Má však také pozitivní účinky při snižování hladiny cholesterolu a při prevenci před arteriosklerózou nebo srdečním infarktem.

Léčebné účinky emocionální:

Uklidňující energie proudící z avanturínu pomáhá vyvažovat emocionální aspekty osobnosti a vede k vnitřní harmonii. Uklidňuje nervozitu, hněv, podráždění a pomáhá uvolňovat každodenní stres z hektického životního stylu. Avanturín také zklidňuje emocionální problémy, deprese nebo pesimistické nálady. Stejně tak usnadňuje zlepšování nezdravých vztahů, či pomáhá při smutku a zármutku.

Spirituální energie:

Avanturín je pozoruhodný harmonizér, který spojuje intelektuální, citové, fyzické a aurické aspekty těla a mysli. Pomáhá odplavovat negativitu a balancuje vztah mezi mužskou a ženskou energií, tudíž je prospěšný i v rámci partnerství. Povzbuzuje energii těla a směruje ji ke zlepšení schopností, k pozitivním změnám a celkovému osobnímu růstu.

Avanturín symbolizuje a podporuje osobní růst. Je to jeden z kamenů srdeční čakry. Je vhodný pro navození pocitu pohody, svěžesti. Napomáhá udržení přátelství, pomáhá při očních potížích a nemocech kůže, ekzémech a padání vlasů. Napomáhá léčení krátkozrakosti. Posiluje také plíce a průdušky. Je vhodný při rekonvalescenci po nemoci. Při nemocech srdce, pomáhá při kožních nemocech zejména ovlivněných nervozitou. Zmírňuje migrény. Rozloží nezdravé myšlenky a pocity, dodává vnitřní klid a harmonii. Zklidňuje nahromaděné emoce, zesiluje pocit uspokojení. Pomáhá překonat všechny důležité změny v lidském životě, včetně nemocí. Uklidňuje srdeční emoční „zmatky“, má vyrovnávací vliv na city. Pomáhá obnovit léčivou sílu organismu. Podporuje spojení s přírodou.Váleček s náplní JADEIT

Doporučené použití válečku:

Harmonizace 4., 6., 7. i 3.čakry, čištění orgánů na fyzické úrovni.

Popis:

Jadeit je nejznámější v podobě zeleného dekoračního kamene. Jeho barvy mohou být od světle až po tmavě zelenou, jsou však známé i bílé, šedé nebo fialové varianty. Jadeit je ve skutečnosti název pro dva různé minerální formy - jadeit a nefrit. Tyto dva minerály bývají podobné vzhledově a jsou si podobné také svými fyzikálními vlastnostmi. Až do moderní doby nebyly tyto dva minerály odlišovány. Zatímco nefrit je obecně znám v zelené, krémové nebo bílé barvě, jadeit může nabývat i exotičtějších barevných kombinací.

Využití:

Jadeit je kámen klidu uprostřed bouře. Je účinný při uklidňování psychiky a zklidnění srdečního rytmu. Jadeit může být vhodný také ke zmírnění šoku nebo strachu před operací nebo jiným lékařským zákrokem. Jako cestovní kámen, funguje jadeit jako prevence proti nemocem, zatímco na dovolené je prospěšný pro ty, kteří cestují sami. Jako profesionální podpora je jadeit vhodný pro lékaře, zdravotní sestry, veterináře a všechny léčitele. Je také ideální pro pedagogy nebo pro vojenský personál.

Léčebné účinky fyzické:

Jadeit je silně čistící kámen, který zlepšuje filtraci a čištění tělních orgánů. Je vynikající při léčbě ledvin, sleziny, nadledvinek, dále také při odstraňování toxinů a vyvážení poměru vody, soli a kyselin v těle. Je užitečný pro klouby a kosti a pro léčení bakteriálních a virových infekcí, zánětů močového měchýře a při infekci močových cest. Jadeit je vhodný také při léčbě poruch reprodukce a to zejména u mužů, u dívek zase pomáhá s léčbou anorexie.

Léčebné účinky emocionální:

Jadeit je snový kámen, uvolňuje negativní myšlenky a podrážděnost a zklidňuje mysl. Stabilizuje osobnost, zlepšuje integraci mezi myslí a tělem, stimuluje myšlenky a motivuje k práci. Když je umístěn na čele, přináší klidné spaní. Jadeit zlepšuje schopnost zapamatovat si sny a během snění pomáhá uvolňovat potlačované emoce. Jadeit pomáhá při ochraně touhy a ideálů, usnadňuje naplnění ambicí a realizování nápadů. Jadeit poskytuje svému nositeli sebedůvěru, sebejistotu, samostatnost a soběstačnost.

Spirituální energie:

Jadeit ve všech svých formách byl vždy představitelem vyšší kasty, a to nejen z pozice, ale také svými ideály. Nošení jadeitu pomáhá při vytváření kouzla osobnosti a při ochraně před škodlivými nebo klamnými subjekty nebo osobami. Jadeit je také kamenem hojnosti a reprezentuje tok božské energie směrem do reality života. Přináší harmonii a štěstí v obchodních a rodinných vztazích, stejně tak i materiální hojnost. Je připomínkou toho, že bychom se občas měli zastavit, přičichnout ke květině, dotknout se lidí, které milujeme a podělit se o své srdce s ostatními.

Jadeit – symbolizuje ho slovo klid. Omlazuje, nikdy neabsorbuje negativní energie, tj. chrání a regeneruje. Je vhodný pro koncentraci a proti závratím. Odstraňuje melancholii, kultovní kámen, kámen moudrosti. Podporuje imunitní systém organismu, léčí ledvinové nemoci, posiluje jejich funkci a zmírňuje zánětlivé procesy v této oblasti. Pomáhá chránit ledviny proti tvorbě ledvinových kamenů, upravuje špatnou filtraci a odvodnění těla. Zmírňuje průběh chřipkových onemocnění, bolesti hlavy a migrény.

Je to kámen lásky. V citovém životě přináší mír, harmonii, tichou radost, pochopení, ohleduplnost vycházející z hloubi naší duše. Podporuje vnitřní sílu, dodává harmonii a mír. Chrání před psychickým ovlivňováním.Váleček s náplní JASPIS

Doporučené využití válečku:

Harmonizace 1. a 2. čakry.

Popis:

Jaspisy byly ceněny už v dobách starověkých civilizací po celém světě. Vždy to byly posvátné a mocné kameny ochrany jak fyzické tak duchovní povahy. Název pochází z arabštiny, perštiny a hebrejštiny. Jaspisy byly odnepaměti ceněny lékaři, kouzelníky, básníky, vědci a učenci. Červená odrůda jaspisu je neprůhledná, mikrokrystalická varianta křemene s velkými, zrnitými krystalky. Ty se vyskytují na povrchu kamene v uzlinách nebo jako výplně v prasklinách.

Červený jaspis – využití:

Nošení červeného jaspisu mírní stres a znovuobnovuje pozitivní energii. Jeho čistící efekt odstraňuje negativitu a vrací ji ke zdroji. Je to ideální kámen pro zklidnění nervů a obnovení rovnováhy. Červený jaspis je úžasný pro očištění mysli během meditace nebo motlitby. Jeho vysoká duchovní energie pomáhá udržet koncentraci během dlouhých obřadů či praktik. Je to vynikající kámen pro šamanské putování a astrální cestování. Jako velmi nápomocný se ukázal také v případě ochrany před fyzickým ohrožením. Doporučuje se vozit jeden v autě pro zabránění nehodám nebo odcizení majetku.

Léčebné účinky fyzické:

Červený jaspis pomáhá regulovat metabolické energie, které poskytují sílu a vitalitu, a tím také zvyšuje fyzickou odolnost. Je to výhodné zejména pro toho, kdo potřebuje zvláštní podporu během dlouhodobé nemoci nebo úrazu. Vzhledem ke své schopnosti pomáhat vytvářet svalové tkáně se hodí zejména pro kulturisty ke zvýšení účinku cvičení.

Červený jaspis dále podporuje oběhový systém, detoxikuje krev a odstraňuje potíže jater a žlučových cest. Posiluje také srdce a zlepšuje krevní oběh a může být užitečný při léčbě anémie, vyčerpání nebo onemocnění srdce.

Léčebné účinky emocionální:

Červený jaspis je kámen zplnomocnění, přináší sílu odolávat emocionální nadvládě ostatních a dodává odvahu čelit násilí. Pomáhá také těm, kteří se stali oběťmi sexuálního násilí. Červený jaspis je perfektní kámen odvahy a síly pro dítě, které je obětí školní šikany. Tento minerál může znovu aktivovat vášeň k životu, pokud je člověk bez emocí a bez nadšení. Pomáhá také při uvolnění studu nebo nízkého sebevědomí. Červený jaspis pomáhá udržovat rovnováhu a emoční stabilitu v těžkých časech, jako jsou nemoci nebo chudoba.

Spirituální energie:

Červený jaspis je pozoruhodný krystal, který probudí Vaši energii a poskytne silný duchovní zážitek, zároveň posiluje čakry a dodá Vám infúzi životně důležité energie. Tento kámen Vás naladí na frekvenci férovosti a snahy pomoci druhým. Meditace s tímto minerálem poskytuje pohled na problémy, které by se měly co nejdříve vyřešit. Energie červeného jaspisu sděluje poselství, že každý může inspirovat druhé k tomu, aby zlepšili svět kolem sebe samotných.

Souhrn:

Jaspis (červený, žlutý) - čistí organismus, posiluje imunitu, játra, ledviny, srdce a trávicí soustavu. Je to kámen 1. a 2. čakry. Síla, vitalita a tělesná čistota. Pomáhá při bolestech hlavy, letargii a jaterních potížích. Zvyšuje chuť k jídlu a zmírňuje gynekologické potíže.

Léčivé účinky:

Dodává tělu životadárnou energii, pomáhá při nemocech krve, krku a vředových onemocněních. Červený jaspis posiluje a oživuje tělo, žlutý a zelený uklidňuje a zmírňuje stavy deprese. Podporuje chuť k jídlu, zastavuje krvácení, léčí ženské nemoci.

Magické účinky:

Působí jako ochrana proti entitám z jiných dimenzí, pomáhá překonat zklamání v lásce, dává schopnosti věštění. Je to dobrý talisman pro vojáky. Nejúčinnější je červený. Nese pozemskou energii. Je považován za matku všech kamenů.

Způsob dobíjení:

Umyjeme pod tekoucí vodou a necháme nabít na slunci. Stimuluje sílu vůle. Posiluje a oživuje naše tělo, stimuluje oběhový systém a energii meridiánů. Pomáhá při celkovém oslabení a nedostatku energie. Pomáhá pěstovat trpělivost.

Jaspis červený - matka všech kamenů. Zastavuje krvácení, léčí ženské nemoci, dodává tělu energii. Používá se při prevenci zhoubných nádorů, při léčbě ledvin a močového měchýře, při vyplavování ledvinového písku a kamenů, při nemocích vaječníků a vejcovodů, při překonávání nevolnosti. Moudrost, trpělivost, chrání před černou magií, proti nočním můrám.

Jaspis žlutý – vštěpuje trpělivost a snášenlivost. Při zácpě a žaludečních vředech, povzbuzuje činnost jater, žlučníku a slinivky. Kámen dlouhověkosti, nositel hutné a očistné vibrace Pomáhá při střevních chorobách, zácpě a žaludečních vředech.Váleček s náplní TYGŘÍ OKO

Doporučené použití Válečku:

Harmonizace 1., 2. a hlavně 3. čakry, další možnosti viz níže v textu.

Popis:

Tygří železo je kombinací kamene zvaného tygří oko, hematitu a rudého jaspisu.

Využití:

Tygří železo je kámen nižších čaker, podporuje fyzickou vitalitu, energii a vytrvalost. Je užitečnou pomůckou pro ty, kteří se cítí citově, psychicky nebo fyzicky vyčerpaní nebo vyhořelí. Je plný zemní energie a pomáhá najít odvahu a útočiště v dobách nebezpečí. Dává svému majiteli osobní sílu v dobách velkých změn.

Léčebné účinky fyzické:

Tygří železo vyvažuje poměr bílých a červených krvinek, zvyšuje množství přirozených steroidů, zlepšuje svalovou strukturu a pomáhá léčit nohy, pohlavní orgány, játra a nervový systém.

Léčebné účinky emocionální:

Tento kámen je perfektní společník pro ty, kteří mají tendenci nechat se ovlivnit pocity a emocemi ostatních, ať už vědomě nebo nevědomě. Tygří oko je skvělý kámen pro všechny kreativní osobnosti se spoustou nápadů. Mnoho hudebníků, umělců, herců a spisovatelů využívají síly tohoto kamene. Je také užitečný pro všechny pracovníky, protože pomáhá najít řešení pro zdánlivě neřešitelné problémy.

Spirituální energie:

Jedná se o kámen, který přináší ochranu před nebezpečím. Je to také kámen jasnosti poznání, protože umožňuje vidět pravdu i tam, kde není zjevná. Tygří oko také pomáhá s tvůrčím úsilím a všemi druhy uměleckých schopností. Dokáže přinést svému nositeli sílu, vitalitu, sebevědomí a vůli. Je to vynikající kámen pro ty, kteří potřebují více motivace ve svých životech.

Souhrn:

Tygří oko pomáhá při krvácivosti – např. z nosu. Je vhodné vložit ho do obkladu. Posiluje trávicí soustavu. Působí proti melancholii, posiluje sebevědomí a odvahu. Posiluje zrak, zmírňuje astmatické potíže a kašel. Pomáhá zlepšovat mužskou plodnost. Zmírňuje oční choroby. Dodává odvahu a sebejistotu, posiluje vědomí pospolitosti, zlepšuje koordinaci pohybu, chrání před nepřáteli, zklidňuje cholerické povahy.

Léčivé účinky:

Bolesti žaludku a nemoci střev, dokáže prohřát celý organismus, pomáhá překonat nachlazení.

Magické účinky:

Tygří oko je talisman strážce, nedopustí, aby byl člověk ovlivňován zákeřnými vlivy konkurentů. Podporuje schopnost nahlédnout do vlastního nitra. Posiluje zrak tím, že bourá emocionální blokády, které nám brání v jasnosti vidění.Váleček s náplní KARNEOL

Doporučené použití válečku:

Harmonizace hlavně 1. a 2. čakry, někdy i 6. čakry.

Popis:

Karneol je červená, oranžová nebo jantarová varianta chalcedonu. I když je většinou jednobarevný, mohou se na něm objevit pruhy. Karneol je drahý kámen, který je používán lidmi už od starověku.

Využití:

Karneoly jsou vynikající pomůcky pro trénink, koordinaci a tělesné cvičení a také pro vyvážení energetické hladiny. Může také stimulovat chuť k jídlu. Karneol je vhodný k navození energie prosperity a štěstí. Je to talisman pro úspěch v jakémkoli oboru. Na pracovišti je to krystal ambice a odhodlání, zmírňuje tlak, který na vás vytváří kolegové nebo šéf.

Léčebné účinky fyzické:

Karneol je plný životní síly, stimuluje metabolismus a zásobuje orgány krví. Má také vliv na reprodukční orgány obou pohlaví, zvyšuje plodnost. Pomáhá při menstruačních a menopauzálních problémech. Napomáhá při vstřebávání vitamínů, živin a minerálních látek v tenkém střevě, zlepšuje viskozitu krve a krevní oběh. Pomáhá eliminovat křečové žíly, hemoroidy a podrážděnou kůži. Karneol také pomáhá při krvácení z nosu, revmatismu, artritidě a poskytuje úlevu při depresích.

Léčebné účinky emocionální:

Karneol je stabilizační krystal, ideální pro současnou dobu. Jeho vysoká energetická hodnota podněcuje tvořivost a pomáhá obnovit ztracenou vitalitu a motivaci. Zlepšuje koncentraci a odstraňuje vliv cizích myšlenek během denního snění nebo meditace. Tento kámen také chrání před závistí, vztekem a záští. Zmírňuje žárlivost a posedlost ve vztazích, je užitečný v překonání sexuální úzkosti a při poruše přijmu potravy.

Spirituální energie:

Karneol podporuje přijetí cyklu života a pomáhá odstranit strach ze smrti. Jako starobylého kamene ho bylo používáno k ochraně mrtvých na jejich cestě k posmrtnému životu. Dodává odvahu a podporuje pozitivní životní volby.

Karneol pomáhá při překonání ostychu a nerozhodnosti. Stimuluje odvahu přijmout změny a klást si vysoké cíle. Karneol podporuje povědomí o spojení mezi emocionálním stavem a vnitřním stavem já. Podporuje duchovní energii vedoucí k probuzení talentu a nabízí lásku výměnou za lásku.

Souhrn:

Karneol – kámen harmonie a meditace. Ovlivňuje vývoj pohlavních žláz, posiluje játra, vitalitu. Podporuje optimální využití potravy a dobré trávení. Podporuje funkci ledvin, sleziny a střev. Vzbuzuje lásku a sympatie k druhé osobě. Zmírňuje sexuální konflikty. Dodává pocit mužnosti v rozumné míře. Pomáhá při neurózách a depresích, očních a zažívacích potížích, při vředových onemocněních a nemocích trávicího traktu. Pomáhá prožít přítomný okamžik, lépe se soustředit a nalézt správný životní směr. Odedávna je považován za kámen krve. Používá se při chorobách krve, městnání krve, křečových žílách a celkových poruchách prokrvování. Zastavuje krvácení, snižuje horečku, tiší rozbouřenou krev, uklidňuje a odstraňuje trému. Hodně se využívá v milostné magii. Je vhodný pro spojení se zemí a zakotvení v těle. Říká se o něm, že k ženě přitahuje srdce ctitelů. Podporuje soustředění a pomáhá nám nalézt životní náplň.Váleček s náplní NEFRIT

Doporučené využití válečku:

Harmonizace 4., 5. a 6. čakry, ochrana energetického pole člověka a pomoc při onemocněních, hlavně ledvin.

Popis:

Barva - zelený, modrý, modrozelený, krémový

Vzhled - krémový (nefrit), na omak jakoby mýdlový.

Nefrit je dodnes uznávaným drahým kamenem hlavně ve východní Asii a na Novém Zélandu, kde sa stále považuje za velice cenný. Právě tady se z něj v minulosti vyráběly různé zbraně a ochranné předměty.

Účinky na duševní úrovni:

Nefrit je velice účinný při emocionálních problémech, pričemž se věří, že dokáže v tomto směru pomoci nastolit stabilitu a harmonii. Síla nefritu se projeví i v mezilidských vzazích a v otázkách lásky.

Pomáhá člověku očistit jeho mysl od negatívních myšlenek. Tento kámen též dokáže ochránit člověka před nástrahami okolí.

Jeho ochrana je nejúčinnější v případě těhotných žen a novorozených dětí. Vhodný je i k ochraně starších dětí, dokáže ochránit před fyzickým i psychickým nebezpečím.

V případě dětí se dá nefrit využít i na navázání nových přátelství, takže je určený dětem, které mají problém s hledáním nových kamarádů. Hlavně Číňani věří, že Nefrit přitahuje na člověka, který ho nosí, bohatství a do jeho domova blaho a pokoj.

Účinky na tělesné úrovni:

Nefrit se považuje za kámen, který dokáže posilnit vlastní hojivé schopnosti organismu.

Už název kamene naznačuje, že nefrit je velice vhodný při onemocněních ledvin. V tomto směru dokáže pomoci při všech typech poruch, které člověka mohou postihnout v této oblasti. Účinný je jak při zánětech, ledvinových kamenech i při jiných poruchách močení.

Kromě toho se věří, že nefrit dokáže pomoci i při onemocněních srdce, zejména při zúžení srdečních cév a při srdeční nedostatečnosti.

Taktéž pomáhá při artritíde a jiných poruchách kloubů, nerovnováze hladiny krevního cukru a při nemocech očí.

Nefrit je zejména kamenem ochranným a proto prakticky nepohlcuje negativní energii. Je vhodné ho však jednou za čas opláchnout vlažnou vodou a jemně vysušit hadříkem.

Nabíjení obvykle není potřeba, ale jeho silu je možno podpořit potřením čerstvou šalvějí nebo mátou. (poznámka: tohle s válečkem plněným nefritem nedělejte!!!)

Nefrit - léčí nedostatečnou funkci ledvin. Pomáhá tělu zbavovat se jedů a škodlivých zplodin. Na hrudníku stimuluje funkci srdce, na břiše peristaltiku střev.

Vlastnosti:

Nefrit je symbolem čistoty a vyrovnanosti. V orientálních zemích je vnímán jako zosobnění moudrosti získané během rozjímání. Nefrit je spojen se srdeční čakrou, zintenzivňuje lásku i kvalitu péče o rodinu. Jedná se o ochranný kámen, jenž udržuje svého nositele mimo nebezpečí a vnáší do jeho života harmonii. Nefrit přitahuje štěstí a přátelství.

V duševním životě stabilizuje osobnost a uvádí duši do souladu s tělem. Přináší soběstačnost. Dokáže odhalit negativní myšlenky skryté v hloubi duše a uklidňuje mysl. Podněcuje zrod nových myšlenek a dokáže předestírat jednotlivé úkoly jako jednodušší.

Do duševního života vstupuje nefrit také jako kámen snů. Pokud jej položíme na čelo, přináší sny nabízející zevrubný pohled do nitra věcí. Napomáhá uvolnění emocí, zejména podrážděnosti.

Duchovně dodává nefrit odvahu projevit, kým ve skutečnosti jsme. Pomáhá při poznávání sebe sama jakožto duchovní bytosti naplňující lidský úděl a současně probouzí dosud skryté poznání.

Na tělesné úrovni účinkuje jako čisticí kámen napomáhající činnosti orgánů, jež mají na starost filtraci a vylučování. Jadeit i nefrit mají totožné léčebné účinky na tělesné úrovni. Specifické vlastnosti jim dodává různé zbarvení.

Léčebné využití:

Nefrit působí léčivě na ledviny a nadledvinky. Odstraňuje z těla jedovaté látky, uzdravuje bun

OBJEDNEJTE si Faraonovy válečky JIŽ NYNÍ

Stačí vyplňit objednávkový formulář a léčivé tyčinky budete mít doma i Vy